Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
Skunk Anansie, So Good, SaSaZu, Praha, 12.3.2025 (fotogalerie)

FOTO: Emoce na maximum. Skunk Anansie v Praze znovu čarovali

Vydáno: 16.03.2025 13:38 v sekci Foto - Michal Ivanega | foto: Michal Ivanega

Britští alternativní rockeři Skunk Anansie pod vedením charismatické zpěvačky Skin odehráli po více než pěti letech v Praze fantastický koncert. Kromě deluxe verze desky "Post Orgasmic Chill" z roku 1999 přivezli i nálož nespoutané energie.

Jako předkapela zahrála londýnská formace So Good, která se na tour se Skunk Anansie dostala jako náhrada za původně oznámené Groove. Kapela, svým stylem i zjevem ze všeho nejvíc přípomínající punkové Pussy Riot, nenudila a svou roli předkapely splnila na solidní úrovni. Po deváté hodině byl však již na čas na začátek setu hlavních hvězd.

Hudební fanoušek může jít na koncert své oblíbené kapely s očekáváním, že dostane skvělý koncert a zážitek. Jsou ale koncerty, které i tato očekávání naprosto předčí, a kde se zážitek z koncertu naprosto vymyká všem běžným měřítkům. Jedním z takových koncertů byla určitě aktuální zastávka Skunk Anansie v Praze. Charakteristický, originální hlasový a pohybový projev zpěvačky Skin na sebe nechal v podstatě celou dobu poutat veškerou pozornost. Extravagantní obleček, který na sobě měla v prvních písních, a nápaditá scéna plná nafouklých ostnů byly již takovou třešničkou na dortu vydařeného koncertu. Nicméně i ostatní členové této originální partičky hráli perfektně.

Jeden z highlightů večera byl proslov Skin, ve kterém varovala před vzrůstajícím nebezpečím fašismu ve společnosti. Během koncertu také Skin neváhala silně interagovat s publikem. Kromě těsného kontatku s fanoušky v prvních řadách několikrát i opustila prostor pódia a vydala se mezi diváky až dozadu ke stanovišti zvukaře. Zpáteční cestu přes celé SaSaZu pak absolvovala nesena rukami nadšených fanoušků, a samozřejmě u toho neopoměla zpívat. Při loučení s fanoušky po konci setu bylo vidět, jak se kapele nechce z pódia pryč. Není se co divit, atmosféra na tomto koncertě byla opravdu fantastická.



DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rock for People, Guns N Roses, Rival Sons, Ghostkid, 15.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Poslední den Rock for People se obměnilo publikum. Na Axla, Slashe a spol. pařilo několik generací Bonusový narozeninový pátý den, který festival Rock for People pořádal spolu s Live Nation, měl také jasné téma: Guns N' Roses. A bylo to znát i na skladbě fanouškovské základny. Věkovej průměr se rázem posunul někam k 50 letům. čtěte zde
Vydáno: 16.06.2025 21:51 v sekci Foto
Rock for People, Linkin Park, Biffy Clyro, Motionless In White, Refused, Thrice, Stray From The Path, 14.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Nostalgie, fresh energie i kadeřnictví. Linkin Park naživo zavřeli tlamy všem pochybovačům Poslední den Rock for People před narozeninovým pátým přídavkem měl jedno jasný jméno: Linkin Park. Bylo to znát už při vstupu do areálu – znatelně víc lidí, spousta nových (a čerstvě vypadajících!) tváří, které na první... čtěte zde
Vydáno: 15.06.2025 17:45 v sekci Foto
Rock for People, In Flames, Sex Pistols, While She Sleeps, Paleface Swiss, Imminence, Ewa Farna, Nothing More, Seven Hours After Violet, 13.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Na Rock for People dorazila 1/4 System of a Down i 3/4 Sex Pistols Třetí den byl tak intenzivní, že prostě nejde vypíchnout jen pár momentů – protože celej den byl jeden velkej highlight. A tak vás jím teď hezky provedeme, krok za krokem, breakdown za breakdownem, refrén za refrénem. čtěte zde
Vydáno: 14.06.2025 14:53 v sekci Foto
Rock for People, Slipknot, Lorna Shore, Zebrahead, Sullivan King, Kim Dracula, 12.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Slipknot na Rock for People potvrdili svoji extraligu. Nadchnul i Kim Dracula a Lorna Shore Dejte si report z druhéhe dne festivalu Rock For People. Jubilejní 30. ročník stojí za to! Čtvrtku kralovali Slipknot a romantika u západu slunce v podobě deathcorových Lorna Shore. čtěte zde
Vydáno: 13.06.2025 18:59 v sekci Foto
Rock for People, Shinedown, Avenged Sevenfold, Kneecap, Awolnation, 11.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Fenomenální Avenged Sevenfold a dalších TOP 5 momentů prvního dne Rock for People Rock for People otevřel brány pro rekordních 50 000 návštěvníků. Jak jsme si užili první den? Mrkněte na středeční highlights! čtěte zde
Vydáno: 12.06.2025 16:52 v sekci Foto
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Skunk Anansie přivezou do Prahy svoji pověstnou výbušnost i skladby z chystané desky (04.03.2025 21:39 v Novinky)
- FOTO: Skin je bohyně. Skunk Anansie jsou i po téměř třiceti letech stále na vrcholu (13.07.2022 10:10 v Foto)
- Skunk Anansie dorazí poprvé do Brna. Přivezou i nové skladby (15.03.2022 19:50 v Novinky)
- FOTO: Skin nezkrotíte, Skin si vás ochočí! Koncert Skunk Anansie byl ohromný zážitek (26.07.2019 13:40 v Foto)
- Skunk Anansie mají 25 let na krku. Narozky oslaví i koncertem v Praze (20.02.2019 12:05 v Novinky)
- Skunk Anansie pošesté navštíví studio (26.10.2015 09:40 v Novinky)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

Čt 19.06.
Turnstile (Lucerna, Praha)
St 25.06.
Foster the People (SaSaZu, Praha)
Po 07.07.
Letlive (Fuchs2, Praha)
Út 19.08.
I Prevail (SaSaZu, Praha)
St 24.09.
Bleed From Within, After the Burial (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2025 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe