Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
Fesťák Dead End láká na Born From Pain i Pana Lynxe

Fesťák Dead End láká na Born From Pain i Pana Lynxe

Vydáno: 13.11.2023 11:36 v sekci Novinky - Tisková zpráva | foto: Dead End 2023

Metal s estetikou steampunku, grind-rock'n'roll, nejlepší kapely lokální scény i zahraniční hvězdy. Na to vše se mohou těšit návštěvníci 12. ročníku českobudějovického festivalu Dead End, který proběhne 24. listopadu v Kulturním domě Gerbera.

"Němečtí Pyogenesis sbírají za svou steampunkovou trilogii nadšené kritiky po celém světě. Jsou to legendy naší generace," představuje pořadatel Pavel Eder jednoho z headlinerů festivalu. Druhou zahraniční hvězdou jsou zkušení hardcore-metalisti Born From Pain z Holandska.

První ročník Dead Endu proběhl v roce 2009, festival si vybudoval reputaci i fanouškovskou základnu především díky dramaturgii zaměřené na české kapely a jihočeské mladé naděje. "Zahraniční kapely jsou bonus pro fanoušky," podotýká další pořadatel Radim Pígl a dodává, že Dead End je největší jednodenní přehlídkou rockové hudby v Česku. Během jednoho dne na třech podiích vystoupí dvě desítky kapel.

Jedním z vrcholů večera bude vystoupení kapely Gutalax. Grind-rock'n'rollový kvintet z jihočeské Křemže vystupuje výhradně v bílých ochranných overalech, s písněmi s originálními názvy jako Kocourek Mourek podráždil si šourek laděnými do extrémního metalu. Za sebou mají tři alba, nahrávky se zahraničními kapelami a úspěšné koncerty na velkých festivalech po celém světě. Pořádající Satisfvcktion na Dead Endu pokřtí novou desku. "Naše nová deska je výsledkem dlouhodobých příprav a bude dospělejší a vyzrálejší, než naše předchozí alba. Finální mix jsme svěřili vynikajícímu dánskému producentovi Tue Madsenovi," prozradil Broňa Míka, zpěvák Satisfvcktion.

Jedinečnou záležitostí bude teprve druhý živý koncert hudebníka a výtvarníka Michala Skořepy, respektive jeho nového projektu Pan Lynx. Budějovickému publiku představí album Kdo se bojí, musí do lesa, na němž hostují Michal Pavlíček, Michael Kocáb, Honza a Matěj Homolovi z Wohnout a další muzikanti. Dál pořadatelé zvou na plzeňské Severals, kteří se debutovou deskou Algorithm zařadili mezi špičku tuzemského progresivního metalu. Moderní tvář "kovového" žánru zastoupí nadějní Marked As An Enemy. Fanoušky stylu hard core potěší domácí NBF a Better Way. Klasický thrash metal přiveze slovenská čtveřice Acid Force. Žánrovou pestrost doplní The Agony, čistě ženská heavyrocková kapela nebo grindeři Ingrowing, kteří se na pódia vrací po dlouhých pěti letech.

"Žádná podobná akce v takovém rozsahu, mimo festivalovou sezónu v České republice není," zve Radim Pígl na konec listopadu na jih Čech. Festival Dead End může proběhnout díky podpoře města České Budějovice.



DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Metal v Opeře. Parkway Drive odehráli koncert, který se zapíše do dějin
Metal v Opeře. Parkway Drive odehráli koncert, který se zapíše do dějin Parkway Drive, ikonická Sydney Opera House, symfonický orchestr a "black tie" dress code. Přivést metalcorovou show do takového prostoru byl odvážný krok, i na poměry kapely známé velkolepými koncerty, ale podle reportů známých... čtěte zde
Vydáno: 17.06.2025 18:22 v sekci Novinky
Rock for People, Guns N Roses, Rival Sons, Ghostkid, 15.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Poslední den Rock for People se obměnilo publikum. Na Axla, Slashe a spol. pařilo několik generací Bonusový narozeninový pátý den, který festival Rock for People pořádal spolu s Live Nation, měl také jasné téma: Guns N' Roses. A bylo to znát i na skladbě fanouškovské základny. Věkovej průměr se rázem posunul někam k 50 letům. čtěte zde
Vydáno: 16.06.2025 21:51 v sekci Foto
Rock for People, Linkin Park, Biffy Clyro, Motionless In White, Refused, Thrice, Stray From The Path, 14.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Nostalgie, fresh energie i kadeřnictví. Linkin Park naživo zavřeli tlamy všem pochybovačům Poslední den Rock for People před narozeninovým pátým přídavkem měl jedno jasný jméno: Linkin Park. Bylo to znát už při vstupu do areálu – znatelně víc lidí, spousta nových (a čerstvě vypadajících!) tváří, které na první... čtěte zde
Vydáno: 15.06.2025 17:45 v sekci Foto
Rock for People, In Flames, Sex Pistols, While She Sleeps, Paleface Swiss, Imminence, Ewa Farna, Nothing More, Seven Hours After Violet, 13.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Na Rock for People dorazila 1/4 System of a Down i 3/4 Sex Pistols Třetí den byl tak intenzivní, že prostě nejde vypíchnout jen pár momentů – protože celej den byl jeden velkej highlight. A tak vás jím teď hezky provedeme, krok za krokem, breakdown za breakdownem, refrén za refrénem. čtěte zde
Vydáno: 14.06.2025 14:53 v sekci Foto
Rock for People, Slipknot, Lorna Shore, Zebrahead, Sullivan King, Kim Dracula, 12.6.2025 (fotogalerie)
LIVE: Slipknot na Rock for People potvrdili svoji extraligu. Nadchnul i Kim Dracula a Lorna Shore Dejte si report z druhéhe dne festivalu Rock For People. Jubilejní 30. ročník stojí za to! Čtvrtku kralovali Slipknot a romantika u západu slunce v podobě deathcorových Lorna Shore. čtěte zde
Vydáno: 13.06.2025 18:59 v sekci Foto
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Dead End v Českých Budějovicích představí Kurtizány z 25. Avenue v novém i staré dobré klasiky (17.11.2024 20:40 v Novinky)
- Českobudějovický Dead End Festival klepe na dveře. Přijďte si pořádně zařvat! (09.11.2017 11:30 v Novinky)
- Dead End Festival tahá trumfy. Dorazí hardcorová legenda Pro-Pain (20.10.2017 11:00 v Novinky)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

St 25.06.
Foster the People (SaSaZu, Praha)
Čt 26.06.
AC/DC (Letiště Letňany, Praha)
Pá 27.06.
Mighty Sounds (Letiště Čápův dvůr, Tábor)
So 28.06.
Mighty Sounds (Letiště Čápův dvůr, Tábor)
Ne 29.06.
Mighty Sounds (Letiště Čápův dvůr, Praha)
Po 07.07.
Letlive (Fuchs2, Praha)
Út 19.08.
I Prevail (SaSaZu, Praha)
St 24.09.
Bleed From Within, After the Burial (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2025 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe