Kde koupit Fakker!
Titulka aktuálního čísla
Soft Play - Punk's Dead

VIDEO: Soft Play (dříve Slaves) ohlašují smrt punku! Hostuje s nimi Robbie Williams

Vydáno: 20.09.2023 12:52 v sekci Video - Tisková zpráva | foto: oficiální promo interpreta

Britští punk-rockeři Soft Play (dříve známí jako Slaves) se vracejí. Vydali dravý singl "Punk’s Dead" a chystají se znovu koncertovat.

Duo ve složení Laurie Vincent a Isaac Holman potvrdilo dlouho očekávaný návrat k hudbě a oznámilo svůj nový název už v prosinci roku 2022. Nyní je tu první ochutnávka. V čerstvé písni se dvojice s drzostí sobě vlastní vyjadřuje právě k debatě na téma změny svého jména. Ve zpěvu se k ní přidávají členové Vincentovy i Holmanovy rodiny a také překvapivý host Robbie Williams.

Současně s novým singlem se Soft Play vydávají i na pódia. Poslední srpnový víkend vystoupili na dvojfestivalu Reading & Leeds, v listopadu je čeká turné po Velké Británii. Po vydání svého debutového alba "Are You Satisfied?" v roce 2015 sklidila kapela kritiku za svůj název - mnohým se zdál jako necitlivý a rasistický. Dvojice jej nejprve obhajovala. "Když si vezmete Oxfordský slovník angličtiny a vyhledáte v něm slovo slaves (otroci), nenajdete tam žádnou zmínku o rasovém kontextu," nechal se tehdy slyšet Vincent.

"Otrok je člověk, který je ve vlastnictví jiné osoby a je nucen pracovat zadarmo. V tomto smyslu jsou lidé, kteří nás považují za rasisty, neuvěřitelně omezení. Otroctví se prostě vyskytovalo u všech vyznání, ras a náboženství a v žádném případě nejde o rasistický termín," dodal.

V loňském roce však muzikanti uvedli, že se se svým předchozím názvem už neztotožňují. "Když jsme si začali říkat Slaves, měl to být jednoduše odkaz na každodenní dřinu," napsali v příspěvku na Instagramu.

"Byli jsme mladí a cítili jsme se zahnaní do kouta. Hrdě jsme se pustili do boje za jméno, přičemž jsme si vlastně nebyli jistí, zda ho chceme. Občas jsme měli pocit, že nás název definuje, a báli jsme se, co by se mohlo stát, kdybychom ho změnili," dodali s tím, že tato slova nic nemění na faktu, že slovo Slaves může být problematické.

"Dnes si myslíme, že je velmi důležité, aby se lidé měnili a zlepšovali bez ohledu na to, jakou cestu ušli. Staré jméno už nereprezentuje to, kdo jsme jako lidé, ani to, co naše hudba představuje. Chceme se upřímně omluvit všem, které jsme urazili," uzavřeli.

SOFT PLAY - Punk's Dead (Official Video)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marilyn Manson - In The Air Tonight
COVER: Temný vypravěč Marilyn Manson se vytasil s luxusní předělávkou Marilyn Manson se vytáhnul osobitou interpretací další hudební klasiky. Tentokrát si vybral legendární hit "In the Air Tonight" od Phila Collinse a přetavil ho do ponuré, industriální podoby, která sedne jak fanouškům jeho rané... čtěte zde
Vydáno: 29.04.2025 11:22 v sekci Video
Behemoth, Satyricon, Rotting Christ, O2 universum, Praha, 27.4.2025 (fotogalerie)
FOTO: Démoni, kteří dotáhli black metal do hal. Behemoth znovu potvrdili svoji extratřídu Polští Behemoth se rozhodli zakončit evropské turné nazvané The Unholy Spirit v Praze a při pohledu na téměř vyprodanou halu bylo jasné, že si lepší místo vybrat nemohli. čtěte zde
Vydáno: 28.04.2025 21:15 v sekci Foto
Green Day nemlčí. Pohejtili USA, postojem k Izraeli ale popudil Davida Draimana z Disturbed
Green Day nemlčí. Pohejtili USA, postojem k Izraeli ale popudil Davida Draimana z Disturbed Festival Coachella nás opět nenechává chladnými. Na letošním ročníku se o jeden z nejdiskutovanějších momentů postarali Green Day, když během svého setu upravili texty dvou známých skladeb a reagovali tak na aktuální geopolitické... čtěte zde
Vydáno: 27.04.2025 10:22 v sekci Novinky
John Wolfhooker, From Our Hands, themayrevolution, Roxy, Praha, 24.4.2025 (fotogalerie)
FOTO: John Wolfhooker měli pro své fanoušky v Roxy dvě zprávy. Jednu dobrou, druhou... Ne, nemá to být pokus o humor, jako spíš konstatování, že John Wolfhooker jsou skutečně velmi dobře fungující klubovou kapelou, která ovšem odchodem jednoho ze zakládajících členů utrpí citelný šrám. čtěte zde
Vydáno: 25.04.2025 23:56 v sekci Foto
RECENZE: Caliban - Back from Hell
RECENZE: Caliban - Back from Hell Víte, co dělají kluci z Caliban, když zrovna nesedí v nahrávacím studiu? Sní o tom, že budou moci co nejdřív sedět v nahrávacím studiu. Ok, není to ani vtipné a nejspíš ani pravdivé. Ale mohlo by být! čtěte zde
Vydáno: 24.04.2025 21:27 v sekci Fakkerník
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- FOTO: Yungblud dorostl pro největší pódia. Na stagei Rock for People musel propotit i spoďáry (16.06.2024 19:54 v Foto)
fakker.cz na Facebooku fakker.cz na Instagramu fakker.cz na YouTube Pište na fakker.cz RSS na fakker.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

Pá 02.05.
Halflives (Rock Café, Praha)
Ne 04.05.
Klone (Rock Café, Praha)
Ne 04.05.
thrown (MeetFactory, Praha)
Čt 08.05.
Born of Osiris (Melodka, Brno)
Čt 05.06.
Whitechapel, Northlane (MeetFactory, Praha)
Po 16.06.
Primal Scream (Lucerna Music Bar, Praha)
St 25.06.
Foster the People (SaSaZu, Praha)
Po 07.07.
Letlive (Fuchs2, Praha)
Út 19.08.
I Prevail (SaSaZu, Praha)
St 24.09.
Bleed From Within, After the Burial (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

Aktuální číslo Spark
Rebel TV
©2014-2025 SMILE MUSIC s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 2336-3649
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu SMILE MUSIC s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe